Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma najlepsze wyniki w 20-letniej historii. Wkrótce powstanie 1400 miejsc pracy

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zarząd W-MSSE wydał od początku roku 28 zezwoleń na rozpoczęcie działalności. Przedsiębiorcy zamierzają zainwestować ponad 1 mld 662 mln zł i zatrudnić co najmniej 1400 nowych pracowników.

Prezes Grzegorz Smoliński tłumaczy poprawę wyników zmianami w strategii funkcjonowania strefy. Polegają one m.in. na wyjazdach do inwestorów i prowadzeniu kampanii informacyjnej dotyczącej osiągnięć, możliwości i korzyści, jakie mogą uzyskać inwestorzy.

Największą z inwestycji będzie szacowana na ponad 87 mln zł rozbudowa huty szkła Heinz Glas w Działdowie i zakup do tego zakładu nowych technologii.

Firma Meble Wójcik ma za co najmniej 50 mln zł zbudować w Elblągu halę produkcyjno-magazynową i magazynowo-logistyczną i wyposażyć je w innowacyjne linie do produkcji mebli i obsługi magazynu.

Zainwestowanie 50 mln zł zadeklarowała również produkująca meble tapicerowane spółka DFM, która rozbuduje zakład w Dobrym Mieście, zbuduje tartak i uruchomi produkcję drewnianych elementów stelaży mebli.

Firma Szynaka-Meble otrzymała zezwolenie na budowę na terenie strefy w Iławie nowego magazynu z wyposażeniem i oprogramowaniem, wartego ponad 22 mln zł.

Spółka Silvan, wytwarzająca zestawy ogrodowe i inne wyroby z drewna dla tej branży, zainwestuje ponad 16,3 mln zł w nowe linie technologiczne, środki transportu i budowę dwóch hal produkcyjno-magazynowych w Olecku.

Produkująca drzwi spółka Porta KMI Poland otrzymała zezwolenie na wartą 16,1 mln zł inwestycję w Nidzicy.

W latach 1997-2016 średnia roczna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wynosiła 270 mln zł. W tym okresie wydawano średnio siedem zezwoleń na działalność rocznie, które miały przynosić 420 nowych miejsc pracy.

Autor: K.Kantor/PAP
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Życie przeniosło się do Internetu. Rozmawiamy z videoblogerem

Badania wykazały, że co sekundę powstaje w internecie nowy blog i co sekundę przybywa 2,5 tysiąca wpisów na już istniejących blogach. Videoblog prowadzi także dr Szymon...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV