Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą. Wartość nielegalnych towarów to prawie 13 mln zł

Fot. W-M OSG

Międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się produkcją oraz wprowadzaniem na rynek nielegalnych papierosów i krajanki tytoniowej rozbita przez Warmińsko-mazurską Straż Graniczną. Do Sądu Okręgowego w Siedlcach wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie. Dwóch Białorusinów i Polak usłyszało zarzut kierowania grupą, a pozostali – udziału w nielegalnym procederze.

Członkowie grupy podrabiali też dokumenty i znaki towarowe papierosów różnych marek. Ponadto zajmowali się uprawą konopi indyjskich i wytwarzaniem środków odurzających. Jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut próby uzyskania informacji niejawnych od funkcjonariuszy publicznych.

Członkowie grupy to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, śląskiego, podlaskiego i łódzkiego. Pierwsze osoby (4 Polaków i Białorusina) zatrzymano w maju zeszłego roku na jednej z posesji w powiecie mińskim w trakcie przeładunku 4 ton krajanki tytoniowej oraz 2,8 mln tysięcy papierosów.

Dzięki Straży Granicznej na polski rynek nie trafiło 14 ton krajanki tytoniowej, z której można wyprodukować nawet 28 mln nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze zdeponowali ponad 4 mln papierosów, przygotowanych do sprzedaży, zabezpieczyli 85 krzaków konopi indyjskich i marihuanę o wartości ponad 120 tys. zł. Szacunkowa wartość ujawnionych towarów to prawie 13 mln zł.

Zatrzymanym mężczyznom kierującym zorganizowaną grupą grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności, a jej członkom – od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, papierosy, narkotyki, marihuana
Kolejni zatrzymani w związku z dopalaczami. Działali m.in. w naszym województwie

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało szefów gangu sprzedawców dopalaczy. Mieli 80 punktów w 8 województwach, w tym w warmińsko-mazurskim. Sprzedawali psychotropy także w Internecie. Przestępcy pochodzą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV