Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-Mazurskie: Cztery osoby wyzdrowiały z koronawirusa!

Szpital w Ostródzie. Fot. Ł. Sadlak

Służby wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowały o czterech osobach z regionu, które wyzdrowiały z COVID-19.

Jak przekazał Krzysztof Guzek – rzecznik wojewody, osoby które wyzdrowiały to dziewczynka i chłopiec z powiatu nowomiejskiego, młoda kobieta z powiatu ostródzkiego (wszyscy byli hospitalizowani w szpitalu w Ostródzie) oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu braniewskiego, który przebywał w szpitalu w Elblągu. W sumie wyzdrowiało już 22 osób.

W raporcie dziennym opublikowanym w sobotę wieczorem służby wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowały, że w kwarantannie pozostaje 4797 osób, a nadzorem epidemiologicznym objęto 1559 osób. Do tej pory wykonano 5342 testy.

W czwartek poinformowano o jednym przypadku zakażenia w regionie. To chłopiec z powiatu iławskiego, który pozostaje w domu. Podano także, że w czwartek przybyło osób, które wyzdrowiały.

W czwartek trzy osoby opuściły szpital w Ostródzie. To dziewczynka i chłopiec – obydwoje z powiatu nowomiejskiego oraz młoda kobieta z powiatu ostródzkiego. Szpital w Elblągu opuścił mężczyzna w średnim wieku z powiatu braniewskiego. Tym samym liczba ozdrowieńców zwiększyła się do 22 osób

Najwięcej zachorowań zanotowano do tej pory w powiatach: nowomiejskim – 26 pacjentów i iławskim – 25 osób, a potem w Elblągu i w powiecie elbląskim – 20 osób oraz w Olsztynie i powiecie olsztyńskim – 17 zachorowań.

W woj. warmińsko-mazurskim zanotowano dotąd jeden zgon z powodu zakażenia koronawirusem.

 

 

Redakcja: A. Dybcio za K. Kantor/UW/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, uwaga, pilne, koronawirus
Łukasz Szumowski: Nadal jesteśmy na etapie wzrostowym epidemii w Polsce

Nadal jesteśmy na etapie wzrostowym epidemii w Polsce, spodziewamy się przyrostu zachorowań i wzrostu liczby pacjentów, którzy będą potrzebowali respiratora - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV