Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warty ponad 5 milionów nielegalny tytoń w Warmińsko-Mazurskiem i na Mazowszu. „To była akcja olsztyńskiej KAS i policji”

Ponad 10 ton suszu tytoniowego o wartości ponad 5 milionów złotych zajęli pod koniec maja funkcjonariusze olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz policji.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa KAS Anita Wielanek nielegalny tytoń znaleziono na terenie województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. To wspólna akcja funkcjonariuszy KAS z Olsztyna, i policjantów Wydziału Przestępczości Gospodarczej KWP w Olsztynie, działających pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce.

W miejscowości Niedźwiedź w powiecie ostrołęckim, na gorącym uczynku zatrzymali trzy osoby w trakcie przeładunku suszu tytoniowego z naczepy ciągnika do pojazdów dostawczych. Łącznie ujawniono ponad 10 ton towaru

– informuje starszy rachmistrz Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Zgodnie z informacją, podczas zatrzymania funkcjonariusze ustalili, że nielegalne wyroby tytoniowe mogą być również przechowywane na terenie gminy Świętajno na Warmii i Mazurach. Na miejscu przeszukali posesję i odkryli kolejne 200 kilogramów suszu tytoniowego. Zatrzymano także maszynę do cięcia tytoniu i zabezpieczono 2,5 tysiąca złotych w gotówce. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z niezapłaconych należności celno-podatkowych wyniosłyby ponad 5 milionów złotych.

Wobec dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 250 tysiąca złotych i 20 tysięcy złotych.

Fot. KAS Olsztyn

Fot. KAS Olsztyn

Fot. KAS Olsztyn

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, tytoń, video, KAS
Przekroczyli „zieloną granicę” i próbowali dostać się do Niemiec. Rodzina z Rosji ukrywała się w zaroślach i wąwozach

Trzyosobowa rodzina mieszkająca w obwodzie kaliningradzkim została zatrzymana przez straż graniczną z Gołdapi i przekazana rosyjskim służbom. To Rosjanie poinformowali polskich pograniczników, że zadziałały urządzenia sygnalizacyjne....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV