Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wasilewska (PO): „nowy system nauczania to krok w tył”. Kossakowski (PiS): „zalecam wstrzemięźliwość do czasu wdrożenia reformy”

Anna Wasilewska (PO)

Koniec roku szkolnego stał się pretekstem do podsumowania reformy edukacji przez posłankę Platformy Obywatelskiej Annę Wasilewską.

Na konferencji prasowej w Olsztynie mówiła o spotkaniu, zorganizowanym przez klub poselski PO z samorządowcami, nauczycielami i rodzicami.

Z wniosków, które padły podczas spotkania wynika, że nowy system nauczania to krok w tył i straty finansowe

– przekonuje Anna Wasilewska. Zdaniem posłanki PO samorządy straciły pieniądze, które musiały wdrożyć reformę. Zwolniono ponad 7 tysięcy nauczycieli, a do szkół wróciła dwuzmianowość.

00:00 / 00:00

Wojciech Kossakowski (PiS)

Z tą opinią nie zgadza się warmińsko-mazurski poseł PiS Wojciech Kossakowski, który zapewnia, że spotyka się z samorządowcami, nauczycielami i rodzicami i z tak negatywnymi opiniami do tej pory si e nie spotkał. Parlamentarzysta PiS zaleca posłom PO wstrzemięźliwość do czasu wdrożenia całej reformy, by zobaczyli jak to działa.

00:00 / 00:00

Podstawowe założenia reformy to przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej, likwidacja gimnazjów i szkół zawodowych, wydłużenie nauki w liceach do 4 lat, a w technikach do 5 oraz uruchomienie szkół branżowych.
Autor: DGrzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, PO, edukacja, reforma, Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Kossakowski
Dziś w szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek. „W wakacje nie zapędzajmy dzieci do nauki”

Dla 230 tysięcy uczniów i 30 tysięcy nauczycieli z Warmii i Mazur nastał czas wakacji. Zanim zabrzmiał ostatni dzwonek, w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu odbyło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV