Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Waszulki najpiękniejszą wsią na Warmii i Mazurach

Jeszcze niedawno, polska wieś kojarzyła się niestety ze sporym nieporządkiem, czy zaniedbanymi często podwórkami. Jej wizerunek z roku na rok jednak się zmienia. Sporo zależy od mentalności, ale gospodarzy mobilizują również różnego rodzaju konkursy na zagospodarowanie otoczenia. Jednym z nich jest „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”.

15 tysięcy złotych na potrzeby wsi wygrały podnidzickie Waszulki, ale apetyt na wygraną miało wielu innych konkurentów – nie ukrywa Józef Łocha – sołtys wsi Praslity:

00:00 / 00:00

Jak mówi Anna Lewikowska, sołtys Waszulek, trzeba było trochę pracy, aby zaangażować wszystkich mieszkańców, ale ostatecznie – udało się:

00:00 / 00:00

Komisja konkursowa miała trudne zadanie. W tym roku poziom był bardzo wysoki – przyznaje Jan Usypiański – dyrektor biura Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich:

00:00 / 00:00

W czasie 23. dotychczasowych edycji konkursu wzięło w nim udział prawie tysiąc wsi. W tegorocznej – 21.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieś, video, Anna Lewikowska, Józef Łocha, Jan Usypiański, Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś
120 studentów z Polski i 80 z zagranicy rozpoczęło naukę na kierunku lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem studentów spod szpitala uniwersyteckiego na olsztyńskie Stare Miasto. Ślubowanie odbyło się jak zwykle na dziedzińcu zamku, w którym mieszkał patron uczelni Mikołaj...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV