Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ważą się losy piłki ręcznej w Elblągu. Męski zespół wycofał się z rozgrywek, żeński traci najważniejsze zawodniczki

Kram Start Elbląg – Pogoń Szczecin. Fot. A. Dembińska

Problemy mają drużyny grające na najwyższym szczeblu rozgrywek, bo grupy młodzieżowe mają się dobrze.

Męski zespół Mebli Wójcik zrezygnował z superligi. Chwilę potem również z I ligi – z powodu braku pieniędzy. Potwierdził to na naszej antenie dyrektor klubu Łukasz Kuliński. I chyba na skutek tej publikacji klub wznowił próbę pozyskania sponsorów. Na efekty poczekamy kilka dni.

Ale kibicom sen z powiek spędza sytuacji piłkarek Startu Elbląg. Ta czołowa drużyna żeńskiego szczypiorniaka w kraju ma ten sam problem co męski zespół. Pierwszą złą wiadomością było odejście z zespołu najlepszej zawodniczki, Sylwii Lisewskiej. Była uwielbiana przez kibiców Startu, ale podpisała kontrakt z zespołem z Rumunii. Tam wybiera się także Aleksandra Stokłosa. Można potwierdzić, że na stanowisku szkoleniowca zostaje Andrzej Niewrzawa.

Do piątku zarząd klubu musi zgłosić zespół do gry w nowym sezonie. Ponadto, klub musi złożyć budżet, jednak pieniędzy brakuje.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Niewrzawa, Meble Wójcik Elbląg
Łukasz Kuliński: Koniec z seniorską piłką ręczną w Elblągu

Rozwiązujemy Klub Sportowy Meble Wójcik Elbląg - przyznał w rozmowie z Radiem Olsztyn jego dyrektor, Łukasz Kuliński. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia klub wycofał się z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV