Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wciąż kontrolują wały

budowa wału przeciwpowodziowego

We wszystkich punktach pomiarowych na Żuławach Elbląskich woda spadła poniżej stanów ostrzegawczych. Obniżył się też poziom Zalewu Wiślanego co oznacza, że możliwe jest już przyjmowanie wody spiętrzonej przez ostatnią cofkę.

Niższy poziom rzeki Elbląg pozwolił też na wznowienie żeglugi do elbląskiego Portu Morskiego. Melioranci wciąż kontrolują miejsca zagrożone podtopieniem w razie, gdyby wały zaczęły przepuszczać wodę. A jest takie niebezpieczeństwo z powodu bobrowych nor, które osłabiają ich konstrukcję. – Nie ma mrozu, a wały są od wielu dni namoknięte – wyjaśnia Władysław Murmyło z Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu:

00:00 / 00:00

Do czasu całkowitego obniżenia stanu wód na Żuławach samorządy gmin Elbląg, Markusy i Gronowo Elbląskie będą prowadzić stały monitoring. Pomagają w tym sołtysi i strażacy-ochotnicy. Zabezpieczenia z worków zostaną usunięte dopiero po ustąpieniu niebezpieczeństwa powodzi. (M.Stankiewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Żuławy, Wały
Silny wiatr znowu przyniósł cofkę na Żuławach

Władze wszystkich gmin leżących na Żuławach Elbląskich monitorują miejsca zagrożone powodzią. Silny, północno-zachodni wiatr wpycha wody Zalewu Wiślanego do rzek i jezior. Co prawda starosta elbląski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV