Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wciąż nie przesłuchano policjantów, którzy brali udział w tragicznej interwencji na olsztyńskim Zatorzu

W tym miejscu upadł postrzelony mężczyzna. Widać jeszcze ślady krwi. Fot. A. Skrago

Funkcjonariusze nie zostali przesłuchani z uwagi na przedłożenie zwolnień lekarskich. Przypomnijmy, w sobotę patrol został wezwany z powodu agresywnego zachowania mężczyzny, który zaatakował swoją matkę.

Mężczyzna na miejscu zranił jednego z policjantów i zaczął uciekać. Policjant postrzelił 33-letniego mężczyznę, który zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura Olsztyn Północ. Do tej pory nie było jednak możliwe przesłuchanie pary uczestniczących w zdarzeniu policjantów – przyznaje zastępca prokuratora rejonowego Agnieszka Ignaczewska:

Obaj policjanci, którzy brali udział w zdarzeniu, nie zostali dotychczas przesłuchani, z uwagi na przedłożenie zwolnień lekarskich. Wynika z nich, że nie mogą brać udziału w czynnościach procesowych.

00:00 / 00:00

Na dziś prokurator zaplanował sekcję zwłok mężczyzny. Ma ona dokładnie wyjaśnić przyczynę zgonu a także określić, czy był pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokuratura, policjant, Zatorze, strzał, przesłuchanie
Policjant, który spowodował wypadek samochodowy w Iławie, unika składania zeznań

Policjant, który spowodował wypadek samochodowy w Iławie, może być przesłuchiwany. Taką opinię, po tym jak funkcjonariusz dwukrotnie nie stawił się w prokuraturze, wydał powołany w sprawie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV