Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
IMIENINY: Sławy, Sławosza, Żelisławy
EUR: 4.3262 CHF: 3.7271
USD: 3.6957 GBP: 4.85
Logowanie
 

Wczoraj ruszył proces, dziś zapadł wyrok

Na 6 lat więzienia skazał olsztyński sąd Sebastiana L., który śmiertelnie zranił nożem kolegę. Zarzuty w tej sprawie ma też lekarz z nidzickiego szpitala, który odmówił przyjęcia na oddział rannego.

Proces Sebastiana L. z Nidzicy był błyskawiczny – rozpoczął się wczoraj, a już dziś zapadł wyrok. Sebastian L. został skazany za to, że w marcu ubiegłego roku zadał swojemu koledze Danielowi Sz. kilka ciosów kuchennym nożem w udo. Oskarżony przyznał się do winy.

Rannego karetka przewiozła do nidzickiego szpitala. Jednak lekarz dyżurny odmówił przyjęcia go do lecznicy. Dlatego karetka zawiozła rannego do odległego o kilkadziesiąt kilometrów szpitala w Działdowie. Tam chłopak zmarł.

Rzecznik prasowy olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej Mieczysław Orzechowski powiedział, że lekarzowi z Nidzicy przedstawiono w tej sprawie zarzuty popełnienia błędu w sztuce medycznej. Lekarz nie przyznał się do winy, a prokuratorzy czekają w jego sprawie na dodatkową opinię biegłych.

Śledczy chcą zakończyć postępowanie ws. lekarza jeszcze w tym roku. (PAP/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, proces, nóż
Ruszył proces b. prezesów olsztyńskiej spółki Polmozbyt

Byli prezesi są oskarżeni m.in. o niegospodarność, przywłaszczenie pieniędzy spółki i nieogłoszenie jej upadłości. Na ławie oskarżonych olsztyńskiego Sądu Okręgowego zasiedli też żona byłego prezesa Polmozbytu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV