Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

We wtorek w całym kraju zachorowały 383 osoby. Po południu nie było nowych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach

Fot. pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek w ciągu dnia o 383 nowych, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem. Do 263 z nich doszło na Śląsku. Resort podał też, że zmarło kolejne 12 osób. Na Warmii i Mazurach zachorowało 5 osób, jedna wyzdrowiała.

W porannym zestawieniu MZ przekazało, że potwierdzono zakażenie u 195 osób. Pięć osób zmarło. Po południu podało, że jest 188 nowych zakażeń i siedem zgonów.

W województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono rano 5 nowych zachorowań. To kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego, leczona w szpitalu w Ostródzie oraz młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, kobieta w średnim wieku i starsza kobieta – wszyscy z powiatu mrągowskiego, zachorowali w wyniku transmisji lokalnej, przebywają w domu. Wyzdrowiał natomiast mężczyzna z powiatu iławskiego, leczony w szpitalu w Ostródzie. Po południu na Warmii i Mazurach nie było nowych zachorowań.

Rano poinformowano także o wykryciu koronawirusa u osób z województw: śląskiego (150), dolnośląskiego (15), małopolskiego (13), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i podlaskiego (2).

Przypadki, o których raportowano po południu, dotyczyły z kolei osób z województw: śląskiego (113), mazowieckiego (37), dolnośląskiego (16), podlaskiego (7), łódzkiego (6), opolskiego (4), małopolskiego (2), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i pomorskiego (1).

Resort poinformował najpierw o śmierci pięciu osób, a potem następnych siedmiu. Zmarli byli w wieku o 58 do 90 lat. Zgony miały miejsce m.in. w Gdańsku, Kędzierzynie-Koźlu, Siedlcach, Warszawie i Bolesławcu.

W poniedziałek MZ przekazał informację o 356 nowych przypadkach zakażenia, w tym 205 na Śląsku i 11 zgonach, a w niedzielę o 272 nowych przypadkach w tym 180 na Śląsku i o 10 osobach zmarłych. W sobotę dane resortu mówiły o 241 nowych zakażeniach, w tym 165 na Śląsku i o 8 zgonach. W piątek resort zdrowia poinformował o 401 nowych zakażeniach, w tym 293 na Śląsku, i o śmierci 24 osób.

Łącznie – według stanu na wtorkowy wieczór – zanotowano dotąd 19 268 przypadków zakażenia koronawirusem. 948 z tych osób zmarło. MZ informowało we wtorek rano, że wyzdrowiało 7903 chorych.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport
Potwierdzono 168 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Nie ma wśród nich mieszkańców regionu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 168 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, a wśród nich nie ma mieszkańców Warmii i Mazur.  Zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV