Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
IMIENINY: Amandy, Jana, Juliana
EUR: 4.3022 CHF: 3.6956
USD: 3.6686 GBP: 4.9061
Logowanie
 

Według prokuratury zakład w Korszach znacznie zanieczyścił środowisko. Dziś sąd przesłuchał kolejnych świadków

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

 

Przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie toczy się proces byłego dyrektora zakładu recyklingu akumulatorów ZAP Sznajder Batterien w Korszach. Dziś przesłuchano część świadków.

Przypomnijmy, że Sławomir W. jest oskarżony o to, że od 1 lipca 2012 do 10 grudnia 2015 roku, jako dyrektor odpowiedzialny za bieżące funkcjonowanie firmy, dopuścił do zanieczyszczenia powietrza, powierzchni ziemi i wody w rejonie zakładu w odległości co najmniej do 200 metrów od jej terenu.

Jak podała prokuratura, materiał dowodowy i opinia Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie wskazuje, że Oddział Produkcyjny w Korszach spowodował wyraźne zanieczyszczenie głównych elementów środowiska w jego sąsiedztwie. W opinii stwierdzono, że oprócz gleb zanieczyszczeniu uległy również wody, powietrze atmosferyczne i rośliny.

Podczas śledztwa uzyskano także opinię Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu. Wynika z niej, że w odniesieniu do mieszkańców terenów przylegających do zakładu, sprowadzona została możliwość wystąpienia określonych niebezpiecznych dla zdrowia następstw.

Kolejni świadkowie staną przed sądem 18 września.

 

Autorka: K. Piasecka
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Korsze, akumulator
Senator Lidia Staroń: niezawisłości sądów nie można mylić z bezkarnością i nietykalnością

Wymiar sprawiedliwości musi być sprawiedliwy i służyć ludziom – mówiła w Porannych Pytaniach  warmińsko-mazurska senator niezależna Lidia Staroń. Trwają prace nad prezydencką propozycją zmian do ustawy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV