Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend na drogach: 2 osoby nie żyją, 8 rannych

Fot. KWP w Olsztynie

Dwie osoby nie żyją, a osiem zostało rannych – to bilans wypadków, do jakich doszło od piątku na drogach Warmii i Mazur. Policja zatrzymała ponad 20 nietrzeźwych kierowców.

Śmiertelne wypadki w okolicach Rynu i Pasłęka
Na odcinku między Rynem a miejscowością Mleczkowo kierujący peugeotem potrącił pieszego. Mężczyzny nie udało się uratować. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło także w okolicach Pasłęka. N a polnej drodze przewrócił się wózek widłowy i przygniótł kierowcę 33-latek zginął na miejscu.

Spadające konary drzew
Kierowcom w regionie dały się także we znaki skutki sobotniej wichury. Na trasie Łomy-Jonkowo, na kierującego osobowym fordem spadło drzewo uszkadzając tył pojazdu. 54-letniemu mężczyźnie nic się nie stało. Obrażeń nie odniósł także 49-letni kierowca volkswagena, na który na trasie Wygój-Stryjewo spadł konar i uszkodził przednią szybę i dach auta. Warmińsko-mazurscy strażacy byli wzywani do usunięcia powalonych drzew około 250 razy.

Pozostałe wypadki
Z licznymi obrażeniami trafił natomiast do szpitala kierowca nissana. Mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków w Snopkach w powiecie piskim. Kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym. Z kolei w miejscowości Dąbrowy w powiecie szczycieńskim kierowca potrącił rowerzystę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rower był nieoświetlony. Na szczęście nikomu nic się nie stało. (kwp/mkłod/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek
Nikt nie chciał psa, więc go zabił

Dwa lata więzienia grożą mieszkańcowi Kętrzyna, który siekierą zabił psa. Mężczyzna wziął czworonoga od sąsiadów jako prezent dla dzieci. Na przygarnięcia psa, nie zgodziła się jednak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV