Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend z kulturą dla seniorów. Instytucje przygotowały specjalną ofertę

Fot. Teatr Jaracza

Zajęcia taneczne, podróże w świecie wirtualnym, spotkania autorskie, prelekcje, warsztaty, spektakle teatralne i operowe, projekcje filmowe, koncerty i oprowadzanie po muzeach – to niektóre z atrakcji, jakie czekają na seniorów z całej Polski podczas akcji „60+ Kultura”.

Od dziś do niedzieli w 480 instytucjach kulturalnych w 184 miejscowościach będzie trwał weekend z kulturą dla seniorów. Akcja organizowana jest co roku w całym kraju na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odbywa się w pierwszy weekend jesieni.

Muzea, teatry, filharmonie, domy kultury, opery, galerie sztuki, biblioteki i inne placówki kulturalne zapraszają seniorów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym za darmo lub w promocyjnej cenie. W gronie instytucji nie brakuje także tych z Warmii i Mazur. Najwięcej propozycji czeka w Olsztynie – m.in.w Teatrze Jaracza, Teatrze Lalek, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Obserwatorium Astronomicznym, czy Muzeum Przyrody.   Interesującą ofertę  przedstawia również w elbląskie kino Światowid, Muzeum Mazurskie w Szczytnie, Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim  i  Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

Weekend z kulturą dla seniorów to dla wielu z nich okazja, aby zapoznać się z działalnością instytucji kulturalnych w ich mieście. Specjalnie na tę okazję placówki organizują warsztaty, zajęcia, wystawy, spotkania, spektakle i wiele innych rozrywek.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV