Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend ze „Sztuką w obejściu”. Warmińskie gospodarstwa i pracownie rękodzielników czekają na gości

Fot. Fotolia.pl

Od piątku do niedzieli w warmińskich wsiach: Węgajty, Pupki, Godki, Szałstry, Nowe Kawkowo i Skolity odbywa się ósma edycja akcji „Sztuka w obejściu”. W tym czasie można odwiedzać gospodarstwa oraz pracownie artystów i rękodzielników.

Jak informują organizatorzy przewodnim tematem weekendowego wydarzenia będzie „uważność w stosunku do tego, co nas otacza”. Czy rzeczywiście musimy kupować tyle sprzętów, które po krótkim czasie wyrzucamy? Czy każdy zakup musimy pakować w torebkę foliową? Czy życie w ciągłym pośpiechu i w otoczeniu niezliczonych, pozornie użytecznych rzeczy jest lepsze? – pytają swoich gości warmińscy twórcy i zapraszają na wystawy: rzemiosła artystycznego, rysunku, ikon, plakatu, fotografii i tkanin.

W programie znajdą się propozycje poświęcone tematowi śmieci. Uczestnicy wydarzenia stworzą wspólnie instalację z odpadów, dowiedzą się o technologii budowania nowoczesnej samowystarczalnej słonecznej ziemianki i dowiedzą się jak zrobić naturalne kosmetyki w warunkach domowych. O tym, co dokładnie dziś i jutro czeka tych, którzy wybiorę się na wieś opowie Piotr Romanowski ze Stowarzyszenia Ręką Dzieło, pomysłodawca i współorganizator „Sztuki w obejściu”.

00:00 / 00:00

W warmińskich wsiach organizujących „Sztukę w obejściu” od kilkudziesięciu lat osiedlają się znużeni lub zniechęceni wielkomiejskim życiem artyści, ekolodzy i wszyscy ci, których warmińska dzika natura inspiruje do twórczego działania. Miejscowi przez lata nazywali wielkomiejskich przybyszów „aliantami”.Wydarzeniu patronuje Radio Olsztyn. Więcej informacji na stronie sztukawobejsciu.eu.

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

 

Więcej w artysta, rzemiosło, rękodzieło, sztuka w obejsciu
Gościem Warsztatu Kulturalnego była Ewa Olkowska – artysta, rzemieślnik, jubiler i konserwator dzieł sztuki

Ewa Olkowska jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych w zakresie konserwacji malarstwa sztalugowego, ściennego i rzeźby polichromowanej. Rzeczoznawca w Ogólnopolskiej Radzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV