Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekendowe wypadki na Warmii i Mazurach – jedna osoba nie żyje

Śmiertelny wypadek w Olecku. Fot. policja

1 osoba zginęła, a 29 zostało rannych w 18 wypadkach do jakich doszło od piątku na drogach Warmii i Mazur.

Do śmiertelnego zdarzenia doszło, w sobotę późnym wieczorem, na ulicy Kościuszki w Olecku. Kierowca mercedesa wjechał na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa osobowemu audi. W skutek odniesionych obrażeń kierujący mercedesem zmarł.

W sobotę wieczorem na przejściu dla pieszych w Mrągowie potrącono pieszą. Gdy 62-latkach przechodziła po pasach na drugą stronę jezdni uderzyły w nią osobowa skoda, a następnie citroen. Nieprzytomną kobietę przetransportowano do szpitala w Mrągowie, a stamtąd do szpitala w Olsztynie. Piesza doznała poważnych obrażeń ciała.

Wypadek na trasie Węgorzewo-Trygort. Fot. policja

W ciężkim stanie jest także 28-letnia kobieta, która kierowała osobowym seatem. Na trasie Węgorzewo – Trygort mieszkanka Kętrzyna, na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Ciężko ranna kobieta została przetransportowana go szpitala w Giżycku, a następnie do Olsztyna.

Okoliczności wszystkich wypadków wyjaśniają policjanci. Tylko w sobotę doszło do 10 wypadków i 43 kolizji. Policjanci zatrzymali też 15 pijanych kierowców. Prawie 3 promile alkoholu miał kierowca audi, który zasnął w swoim samochodzie. Auto miało włączony silnik i stało z włączonymi światłami na środku ulicy Paderewskiego w Olsztynie. Gdy policjanci obudzili 40-latka,, mężczyzna oświadczył że nie jechał samochodem chciał się tylko w nim zdrzemnąć, a pojazd widocznie sam się stoczył na drogę.

 

(kwp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, wypadki
Pięć osób rannych po zderzeniu osobówki z karetką

W wypadku między Lubawą a Nowym Miastem Lubawskim rannych zostało pięć osób. Po godz. 16 w Łąkach Bratiańskich samochód osobowy zderzył się z karetką. Wszystkich poszkodowanych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV