Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premiera teledysku Węgojskiej Strużki

Warmiński zespół ludowy Węgojska Strużka

Warmiński zespół ludowy Węgojska Strużka nagrał pierwszy profesjonalny teledysk. Dziś odbyła się oficjalna premiera klipu zatytułowanego „Jest na boru gajecek”.

Warmia ma produkt eksportowy, a jest nim teledysk zespołu ludowego Węgojska Strużka z Węgoja pod Biskupcem. O tym, jak bogaty jest folklor regionu, zespół przekonuje od 8 lat. Robi to z zaangażowaniem i sukcesami nie tylko w kraju ale i za granicą. Dowodem są liczne nagrody na festiwalach i przeglądach twórczości.

Do tej pory Węgojska Strużka nie miała oficjalnego teledysku, ale dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania ” Południowa Warmia” z Barczewa, udało się go zrobić – mówi kierownik zespołu Teresa Kacperska:

00:00 / 00:00

To pierwszy profesjonalny teledysk warmińskiego zespołu ludowego, podkreśla starosta olsztyński Mirosław Pampuch. Powiat od wielu lat wspiera i promuje zespół, a teraz po wydaniu teledysku stał się on produktem eksportowym Warmii:

00:00 / 00:00

Płyty z klipem zostały wysłane do szkół na Warmii, bibliotek, domów kultury i gmin. Dodajmy, że na początku września Węgojska Strużka zajęła I miejsce na VII Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Swietłogorsku w Obwodzie Kaliningradzkim. (Dorota Grzymska/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w folklor, zespół
11 Kurlantka – część 4

18 i 19 maja w Stawigudzie odbyła się po raz 11 Kurlantka, czyli Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Wystąpiło 29 zespołów z całego regionu, gwiazdą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV