Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Węgorzewo dostanie rondo. Nową trasą pojedziemy za 3 lata

Podpisanie umów, fot. D.Grzymska

Na Warmii i Mazurach ciąg dalszy przebudowy dróg. Tym razem mieszkańcy Węgorzewa będą mogli czuć się bezpiecznie. Kolizyjne skrzyżowanie DK nr 61 i DW nr 650 przebudowane zostanie na rondo.

Koszt budowy ronda to 3,5 mln złotych a pieniądze pochodzą z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Na tym skrzyżowaniu w zeszłym roku doszło do kilku niebezpiecznych wypadków, dlatego jak mówi burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk, rondo rozwiąże ten problem. Gmina ma dołożyć z własnego budżetu ponad 80 tys. złotych na oświetlenie ronda.

Dziś (7.02.) także Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA ogłosił przetarg na kolejny już odcinek przebudowy drogi krajowej S7. Nasz oddział zajmował się organizowaniem przetargów na ponad 70 kilometrach tej trasy, także na terenie województwa mazowieckiego. Ten ostatni odcinek będzie wiódł z Napierek do Płońska.

Gotową siódemką z Wójtowa do Warszawy pojedziemy już za 3 lata.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej.

00:00 / 00:00

(DGrzym/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, S7, rondo, Mirosław Nicewicz, DK-16, Krzysztof Piwowarczyk
Siódemka w budowie – są pieniądze!

2 miliardy złotych, czyli ponad połowę kosztów modernizacji trasy S7 od Elbląga do Gdańska, dofinansuje Unia Europejska. Jest już decyzja Komisji Europejskiej w tej sprawie. To...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV