Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wenta dobroczynna

Loteria podczas wenty Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Fot. K. Pakulnicki

40 tysięcy złotych zebrano w czasie jubileuszowej 15. wenty dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Dochód zostanie przeznaczony na Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach w gminie Kolno.

Jego podopieczni to niepełnosprawne dzieci i młodzież ze wsi oraz małych miasteczek. W czasie wenty odbyła się aukcja prac plastycznych, którą poprowadził aktor Paweł Burczyk. Licytowane były również dary VIP-ów; między innymi model pojazdu, który przedstawiciele koncernu Fiata wręczyli w czasie audiencji w lipcu 1980 roku papieżowi Janowi Pawłowi II. Dar przekazał organizatorom wenty wieloletni sekretarz polskiego papieża kardynał Stanisław Dziwisz.

Jak powiedział Radiu Olsztyn prezes diecezjalnej Akcji Katolickiej Wojciech Ruciński, część pieniędzy zostanie przekazana również na inny cel. Gwiazdą wieczoru była Edyta Geppert.

Posłuchaj rozmowy Moniki Szczygło z Edytą Geppert

00:00 / 00:00

W czasie poprzednich went dobroczynnych Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej zebrała około 350 tysięcy złotych, z których fundowano stypendia oraz udzielano pomocy rzeczowej i finansowej ubogiej młodzieży wiejskiej, placówkom pomocy społecznej i ośrodkom szkolno-wychowawczym na Warmii i Mazurach. 15. jubileuszowa wenta dobroczynna odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Slider, wenta, Akcja
Pięć osób rannych

Pięć osób zostało rannych w zderzeniu autobusu z busem pod Ostródą. Wypadek wydarzył się na drodze powiatowej między miejscowościami Tabórz i Plichta. Autobus rejsowy PKS Ostóda...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV