Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiceminister Adam Hamryszczak: Polska Wschodnia będzie miała nowoczesną infrastrukturą kolejową

Adam Hamryszczak – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju

O modernizacji linii kolejowych i dofinansowaniu na rozwój swoich firm w Polsce Wschodniej mówił   wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak. W Olsztynie podpisał umowę na 200 milionów złotych unijnego dofinansowania na modernizację linii kolejowych na odcinku Szczytno – Ełk.

Goszcząc w Porannych Pytaniach Adam Hamryszczak podkreślił, że jest to niezwykle ważna i długo oczekiwana inwestycja.

To dobra wiadomość dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Odcinek Szczytno – Ełk jest bardzo ważny. Kwota 212 milionów złotych dofinansowania z programu Polska Wschodnia jest imponująca. Wartość całej inwestycji to ponad 379 milionów złotych. To ważna i długo oczekiwana inwestycja (…) Poprawi się dostępność południowo- wschodniej części województwa. Nie bez znaczenia jest połączenie tych terenów z lotniskiem w Szymanach (…) Gdybyśmy zsumowali dwie kluczowe inwestycje kolejowe na liniach Szczytno – Ełk i Działdowo – Olsztyn jest to około 200 kilometrów zmodernizowanych torów, kwota dofinansowania to ponad 560 milionów złotych, a wartość inwestycji to ponad 900 milionów złotych.

Wiceminister Adam Hamryszczak dodał, że inwestycje te łączą się z przebudową przystanków, stacji i dworców kolejowych.

Naszym głównym celem jest aby połączyć wszystkie stolice województw w ramach makroregiony Polski Wschodniej nowoczesną infrastrukturą kolejową (…)

Gość Porannych Pytań mówił także o tym, że po raz kolejny początkujący przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą się starać o dofinansowanie na rozwój swoich firm. Do pilotażowego programu zgłosiło się ponad 2,5 tysiąca młodych ludzi.

Na rozpoczęcie działalności  wsparcie dostało ponad 200 z nich. Na rozwój start-up’ów przeznaczono 130 milinów złotych. Pieniądze pochodzą z programu operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014 – 2020.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Adamem Hamryszczakiem

 

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Koniec z przekrętami przy ubieganiu się o prawo jazdy

Nie będzie już z bezkarnego składania fałszywego oświadczenia przy ubieganiu się o prawo jazdy. 4 czerwca wejdzie w życie ustawa eliminująca lukę w prawie, przez którą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV