Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiceminister Zbigniew Babalski o rekonstrukcji rządu: To jest włączenie kolejnego biegu

Zbigniew Babalski – wiceminister rolnictwa (3 września 2017 r.). Fot. Łukasz Węglewski

Wczoraj zostali zaprzysiężeni nowi członkowie Rady Ministrów. Zbigniew Babalski wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi  oceniał w Porannych Pytaniach skład gabinetu premiera Morawieckiego.

Według komentatorów to rząd bardziej miękki dla nowych odbiorców i Unii Europejskiej. Z rządu odchodzą m.in. Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, Jan Szyszko i Konstanty Radziwiłł. Ich następcy to Mariusz Błaszczak, Jacek Czaputowicz, Henryk Kowalczyk oraz Łukasz Szumowski.

Nie do końca się zgadzam, bądź nie rozumiem słowa „miękki”. Rząd jest autorski pana premiera Morawieckiego. To są ludzie, którzy są dobrani do realizacji zadań programu Prawa i Sprawiedliwości, który przedstawiliśmy naszym rodakom w kampanii wyborczej. I konsekwentnie go realizujemy. Ja bym określił to inaczej, że to jest włączenie kolejnego biegu.

– skomentował Zbigniew Babalski.

Dwa lata minęły i bywa często tak, że dobrych zmienia się na lepszych – dodał wiceminister rolnictwa.

Premier Morawiecki wczoraj podkreślił, że celem jest rozwinięcie gospodarki. – Zaznaczył też, że ważna jest wrażliwość społeczna i dbanie o społeczeństwo. Myślę, że to jest nowy impuls. Inna dynamika, zmiany strukturalne i wizerunkowe. Nowe zadania i potrzeby.

Gość Marka Lewińskiego dodał, że cieszy się z zakończenia tego etapu, bo spekulacji było wiele. Oprócz tego rekonstrukcja rządu została dobrze przyjęta nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Wczoraj premier Morawiecki był w Brukseli i rozmawiał z szefem komisji europejskiej. – Krótki czas pokaże, że te zmiany również wyjdą na dobre przede wszystkim dla Polaków.

Marek Lewiński zapytał gościa Porannych Pytań także o kolejne przypadki ASF w Polsce. – Staramy się podejmować wszelkiego rodzaju działania, które mogłyby zahamować ten proceder. Dotknęło to także region warmińsko-mazurski, ale mam stały kontakt z wojewódzkim lekarzem weterynarii i monitoruję sytuację. (…) Jest też zielone światło od nowego premiera na wszelkie działania.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego ze Zbigniewem Babalskim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiceminister, Zbigniew Babalski, ASF
Znaleziono kolejne dziki zarażone ASF. Sanepid apeluje do rolników o ostrożność

Na Warmii i Mazurach wykryto kolejne przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń wśród padłych dzików. Inspektorat Weterynarii poinformował o trzecim, czwartym i piątym przypadku choroby. Dwa znaleziono w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV