Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiceminister Zbigniew Babalski przeciwny francuskiej wizji cięcia wydatków na rolnictwo

Fot. Łukasz Węglewski

Polski rząd kontra francuski prezydent. Emmanuel Macron chce rewizji unijnej Wspólnej Polityki Rolnej, polski rząd odpowiada: nie.

Emmanuel Macron twierdzi, że w obliczu dziury w unijnym budżecie wywołanej Brexitem, trzeba pomyśleć o reformie wspólnej polityki rolnej po roku 2020. Polski rząd jest przeciwny cięciu wydatków.

To jest hipokryzja. Francuzi, jako jeden z krajów założycielskich Unii, przez kilkadziesiąt lat wykonali bardzo duży skok – podkreśla wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski. Dodaje, że liczy na… francuskich rolników, ponieważ jeśli to ma ich także dotknąć – a ma ich dotknąć – to politykom nie będzie łatwo to przeprowadzić. I na to liczymy, na taką solidarność branżową.

Dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników to 207 euro do hektara, czyli 86 procent unijnej średniej. Nowe propozycje rozwiązań dotyczących unijnej Wspólnej Polityki Rolnej mają być przedstawione na forum Wspólnoty do końca tego roku.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, Zbigniew Babalski
Wiceminister Zbigniew Babalski o rekonstrukcji rządu: To jest włączenie kolejnego biegu

Wczoraj zostali zaprzysiężeni nowi członkowie Rady Ministrów. Zbigniew Babalski wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi  oceniał w Porannych Pytaniach skład gabinetu premiera Morawieckiego. Według komentatorów to rząd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV