Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wicemistrzostwo w sporcie pożarniczym i sukcesy indywidualne. Wojewoda pogratulował warmińsko-mazurskim strażakom

Fot. Kamil Olszewski

Drugie miejsce, czyli wicemistrzostwo w klasyfikacji drużynowej, a do tego sukcesy indywidualne. Wojewoda warmińsko-mazurski pogratulował strażakom z Warmii i Mazur, którzy w połowie czerwca startowali w 36. Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym.

W tym roku impreza odbyła się w centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Wydarzenie oceniane jest nie tylko jako najważniejszy sprawdzian sprawności fizycznej, ale także świetny pokaz specyfiki służby. W zawodach – co podkreślał wojewoda – startują najlepsi z najlepszych.

00:00 / 00:00

A co uzyskane tytuły znaczą dla naszych zwycięzców, pytaliśmy kapitana Krystiana Masalskiego z komendy z Bartoszycach, czyli jednego z reprezentantów zwycięskiej drużyny:

00:00 / 00:00

Komendant wojewódzki straży pożarnej w Olsztynie uzupełniał, że przygotowania do mistrzostw trwają cały rok. Później strażacy mierzą się w czterech konkurencjach – pożarniczym torze przeszkód, wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej, sztafecie 100 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

Strażacy z Warmii i Mazur drużynowo wywalczyli drugie miejsce. Indywidualnie w konkurencji: pożarniczy tor przeszkód – tytuł mistrza zdobył reprezentujący nasz region Przemysław Żydaczek, tytuł wicemistrza w konkurencji: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3. piętro – wywalczył nasz kolejny reprezentant – Przemysław Kierzonkowski.

Fot. K .Grabowska

Fot. K .Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Artur Chojecki, Krystian Masalski, mistrzostwa Polski w sporcie pożarniczym
Wojewoda Artur Chojecki: Było tak ogromne zainteresowanie programem 500 plus, że system informatyczny chwilowo został przeciążony

Zainteresowanie rozszerzonym programem "Rodzina 500 plus" było tak duże, że system informatyczny miewał wczoraj kłopoty - powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV