Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wicewojewodę Jana Maścianicę zastąpi Grażyna Kluge

Jana Maścianicę odwołał z funkcji wicewojewody premier Donald Tusk. Fot. RO

Premier Donald Tusk odwołał Jana Maścianicę ze stanowiska wicewojewody warmińsko-mazurskiego.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego, premier jednocześnie wyraził podziękowanie wicewojewodzie Janowi Maścianicy za pracę na tym stanowisku.

Grażyna Kluge. Fot. Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl

Jutro urzędowanie na stanowisku wicewojewody warmińsko-mazurskiego rozpocznie Grażyna Kluge. Była wiceprezydent Elbląga zastąpi na tym stanowisku odwołanego dziś Jana Maścianicę. Jak powiedziała Radiu Olsztyn Grażyna Kluge, o podziale zadań trudno na razie mówić. Będzie je mogła przedstawić po spotkaniu z wojewodą Marianem Podziewskim. Mimo, że Grażyna Kluge mieszka w Elblągu, nie będzie codziennie dojeżdżała stamtąd do pracy. Jak mówi, zamierza się przeprowadzić do Olsztyna.

Grażyna Kluge pochodzi z Braniewa. Wcześniej przez 17 lat pracowała jako polonistka, potem 10 lat była dyrektorem elbląskiej delegatury kuratorium oświaty, a następnie została wybrana w wyborach do elbląskiej rady miejskiej. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezydenta miasta w gabinecie Grzegorza Nowaczyka (mswin/bsc/as)

Z Grażyną Kluge rozmawia Maciej Świniarski:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncert Ejtobangla i Biły Bereh

Już 13 marca o godz. 19:30 szykuje się prawdziwa gratka dla fanów muzyki reggae połączonej z funk rockiem i rapem. W olsztyńskim klubie przy ul. Kołobrzeskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV