Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wideokonferencja sztabu kryzysowego w Olsztynie. W regionie 122 osoby są zakażone koronawirusem

Fot. Urząd Wojewódzki w Olsztynie

To wyjątkowa w ostatnich dniach sytuacja, ale i dobra wiadomość dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Minionej doby w regionie nie wzrosła liczba osób z zakażonych SARS-Cov-2.

To nie oznacza, że służby mają święta i odpoczywają. Jak zapewnił w rozmowie z Radiem Olsztyn rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, sanepid pracuje właściwie bez przerwy.

00:00 / 00:00

Także w czasie świąt w formie wideokonferencji odbywają się posiedzenia wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego. W dzisiejszym posiedzeniu oprócz wojewody biorą udział m.in. wicemarszałek województwa, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych, dyrektorzy: sanepidu, NFZ, szpitali w Ostródzie i Elblągu, komendanci: policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz dowódcy wojsk.

Na Warmii i Mazurach nie odnotowano dziś nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wcześniej w regionie zachorowały w sumie 122 osoby, 22 z nich już wyzdrowiały, jedna osoba zmarła.

Jak wynika z raportu opublikowanego po południu na stronach warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego, w ciągu ostatniej doby nie zmieniła się również liczba hospitalizowanych w związku z wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach pozostaje 64 pacjentów. Kwarantanną objęte są obecnie 4192 osoby, a nadzorem epidemiologicznym – 1334 osoby. Do tej pory wykonano 5599 testów, z czego 82 w wielkanocny poniedziałek.

Na Warmii i Mazurach najwięcej, bo 32 potwierdzone przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2, zanotowano w powiecie iławskim. Kolejne pod tym względem są: powiat nowomiejski – 26 zakażonych, Elbląg – 14, Olsztyn i powiat ostródzki – po 12, powiat elbląski – sześciu, braniewski i olsztyński – po pięciu zakażonych, działdowski, olecki i piski – po dwóch oraz powiaty giżycki, kętrzyński, nidzicki i szczycieński – po jednym zakażonym.

Fot. Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Fot. Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za UW/Skrago

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV