DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Widzew za silny dla Stomilu. „Zimy prysznic też się przyda”

Po siedmiu sparingowych zwycięstwach, olsztyński Stomil znalazł pogromcę. I-ligowiec z Olsztyna przegrał po trafieniach Demjana i Pieńkowskiego z grającym w III lidze Widzewem Łódź 0:2.

Były Mistrz Polski mógł wygrać w Uniejowie wyżej, ale nie wykorzystał rzutu karnego i kilku znakomitych sytuacji. Stomil też miał swoje szanse – powiedział po meczu Radiu Olsztyn trener olsztynian – Kamil Kiereś.

Tak jak mówiłem po ostatnich meczach, odkładamy wyniki na bok i wyciągamy wnioski. To my byliśmy stroną dominującą w pierwszej połowie. Nie wykorzystaliśmy 2-3 dobrych sytuacji. Także pierwsza połowa była stabilna. Pogubiliśmy się po zmianach personalnych w drugiej połowie, ale taki zimny prysznic też się przyda. Za nami 5 tygodni przygotować, przed nami ostatni etap 3-tygodniowych przygotowań do ligi

– skomentował trener Stomilu.

Widzew Łódź to zespół, który występuje w lidze m.in. razem z zespołami z Warmii i Mazur. Trener Kiereś podkreślił, że nasi trzecioligowcy mają się czego obawiać.

Widzew z racji samego budżetu dominuje w lidze, a nawet przewyższa większość klubów drugoligowych. Zespół prezentował się solidnie szczególnie w drugiej połowie. Będzie to faworyt rozgrywek trzecioligowych i trudno sobie wyobrazić, aby ten zespół nie awansował

– zakończył Kiereś.

Pierwszy mecz biało-niebiescy w rundzie wiosennej zagrają 3 marca na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Sadlak

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn, sparing
Pierwsza setka Stomilu

Pierwsze wysokie zwycięstwo w tym sezonie odnotowała drugoligowa sekcja Stomilu Olsztyn. Na własnym parkiecie pokonali AZS UMK Toruń... 109:75! - Cały czas mieliśmy kontrolę i o...