Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej młodych ma szanse na własne mieszkanie. Dodatkowe pieniądze na program Mieszkanie dla Młodych jeszcze w tym roku

4,5 tysiąca wniosków i 100 milionów złotych dofinansowania – tak wygląda realizacja rządowego programu Mieszkanie dla Młodych na Warmii i Mazurach.

Program ruszył w 2014 roku ma potrwać do końca 2018. Czasu jest mało, dlatego wiele osób już teraz rezerwuje środki na zakup mieszkania w przyszłym roku.

Tymczasem rząd znalazł dodatkowe pieniądze na realizację programu. Na ostatnim posiedzeniu dano zielone światło zmianom w programie MdM, dzięki którym jeszcze w sierpniu do Polaków popłynie prawie 70 milionów złotych dopłat więcej.

Zdaniem Przemysława Osuchy, zastępcy dyrektora departamentu usług agencyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego, kwota ta pozwoli przyjąć około 4 tysięcy dodatkowych wniosków. Od 8 sierpnia można je składać na dotychczasowych zasadach.

Program MdM polega na finansowym wsparciu osób zainteresowanych kupnem mieszkania lub domu. Pozwala na uzyskanie wsparcia w kwocie od 10 do 35 procent wartości nieruchomości, którą zamierzamy kupić. Na dopłatę mogą liczyć przede wszystkim młode osoby, zarówno samotne, jak i rodziny. Głównym kryterium jest wiek – 35 lat. To ograniczenie nie dotyczy rodzin wielodzietnych. W myśl ustawy osobą młodą jest każdy, kto ma przynajmniej troje dzieci.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: KGrabowska
Redakcja: BSChromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, dom, mdm
Prawie 2 miliony złotych dla 8 samorządów z Warmii i Mazur. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność domów i klubów seniora

30 milionów złotych przeznaczył w tym roku resort rodziny, pracy i polityki społecznej na program Senior Plus. Dziś (4 lipca) w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie 8...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV