Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej projektów i więcej pieniędzy. Ruszyło głosowanie propozycji do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Fot. K.Grabowska

W internecie lub w jednym z 50 punktów mieszkańcy Olsztyna mogą głosować na działania i projekty, które będą realizowane w przyszłym roku.

Ruszyło głosowanie kolejnej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mają dużo pomysłów i potrzeb. W tym roku, przez merytoryczne i formalne sito, do puli trafiło 118 zgłoszeń. Wśród nich są projekty osiedlowe i ogólnomiejskie. Mieszkańcy chcą poprawy chodników, budowy placów zabaw, ale też organizacji festiwali, potańcówek, a także szkoleń i konferencji.

Na realizację zwycięskich pomysłów przeznaczono znacznie większe środki, bo 6 milionów 400 tysięcy złotych. Przewodniczący zespołu koordynującego OBO Paweł Szczur, zwraca uwagę na zmiany w głosowaniu.

00:00 / 00:00

Podczas głosowania zostaną wybrane 4 projekty ogólnomiejskie. Każdy z nich dostanie na realizację pół miliona złotych. Dofinansowanie projektów osiedlowych są zależne od wielkości danego osiedla. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przypomniał, że w mieście realizowana jest już siódma edycja OBO.

00:00 / 00:00

Zmienił się sposób głosowania. W tym roku można wskazać po trzy projekty z puli osiedlowej i trzy z ogólnomiejskiej. Dotychczas mieszkańcy Olsztyna mieli tylko po jednym głosie. Na OBO można oddawać głosy do 15 października.

Więcej informacji na temat Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej www.glosujobo.olsztyn.eu

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przewodniczący zespołu koordynującego OBO Paweł Szczur. Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, głosowanie, projekt, budżet obywatelski, obo
Wyłudzała pożyczki na konto sąsiada. Sprawa wyszła na jaw dzięki listonoszowi

Nie zawsze można ufać sąsiadom. 36-letnia mieszkanka Olsztyna wykorzystała zaufanie 56-letniego sąsiada. Kobieta, podając dane mężczyzny, wyłudziła kredyty na kwotę 24 tysięcy złotych. O szczegółach informuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV