Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej zdarzeń, ale mniej ofiar. Strażacy podsumowali rok

Fot. A. Skrago

Było więcej niebezpiecznych zdarzeń, ale ucierpiało w nich mniej osób. Strażacy z Warmii, Mazur i Powiśla podsumowali miniony rok.

Podczas narady rocznej, kadra kierownicza PSP rozmawiała o tym, jak udało się zrealizować zadania dotyczące ochrony przeciwpożarowej i przedstawiła plany na ten kolejne miesiące.

Strażacy w minionym roku zanotowali 18 680 zdarzeń – to o 250 więcej niż w 2018 roku. 6 tysięcy z nich to pożary. Jednocześnie spadła liczba ofiar i poszkodowanych – było 227 ofiar śmiertelnych – o 63 mniej niż rok wcześniej i ponad 2 i pół tysiąca rannych – to również mniej niż w 2018 – o prawie 200.

W ubiegłym roku ważne dla strażaków było powiększenie bazy sprzętu specjalistycznego – w nowe wozy strażackie wzbogaciły się jednostki nie tylko PSP, ale i OSP.

Wśród planów inwestycyjnych na 2020 rok najważniejsze oprócz zakupu nowego sprzętu są budowa nowej komendy miejskiej w Elblągu i dokończenie prac przy budowie strażnicy w Gołdapi.

W naradzie rocznej kadry kierowniczej PSP uczestniczyli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i wicemarszałek województwa Sylwia Jaskulska.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy
Strażak zginął podczas ćwiczeń. Jego koledzy stanęli przed sądem

Pięciu strażaków stanęło przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie. Oskarżeni są o złożenie fałszywych zeznań. Sprawa ma związek ze śmiertelnym wypadkiem podczas ćwiczeń na terenie Komendy Powiatowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV