Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wieczór wyborczy w Radiu Olsztyn. Po zamknięciu lokali wyborczych pierwsze komentarze i wstępne wyniki. Zapraszamy od godziny 22

Kto zdobędzie olsztyński ratusz? Jakie rozstrzygnięcie przyniosą wybory w Elblągu, Ostródzie czy Szczytnie?

Głosowanie na wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast odbywa się w 649 miejscach w Polsce, w tym w 33 na Warmii i Mazurach.

  • Prezydenci miast wybierani są w Olsztynie i Elblągu.
  • Burmistrzowie w 16 miastach regionu, w tym 9 w miastach powiatowych: Bartoszycach, Braniewie, Iławie, Kętrzynie, Mrągowie, Nowym Mieście Lubawskim, Olecku, Ostródzie i Szczytnie.
  • Wójtowie wybierani są w 15 gminach: Bartoszyce, Braniewo, Rybno, Działdowo, Rychliki, Kalinowo, Prostki, Srokowo, Janowo, Świętajno, Świątki, Grunwald, Dąbrówno, Dywity i Janowiec Kościelny.

Oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych powinny być znane już w poniedziałek po południu. Wcześniej w Radiu Olsztyn można będzie poznać częściowe i nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową, radiowego facebooka i twittera.

W niedzielę od godziny 22 zapraszamy na wieczór wyborczy. Przedstawimy pierwsze komentarze, opinie i wstępne wyniki. Natomiast w wyborczy poranek od godziny 5 rano analizy i wywiady ze zwycięzcami.

Debata w Radiu Olsztyn

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory
Dziś druga tura wyborów samorządowych. W 649 gminach wybierani są wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast

Wybory samorządowe odbywają się w 649 gminach, w których w pierwszym głosowaniu żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. Lokale wyborcze czynne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV