Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wieczorem nastolatka z Biskupca wystąpi na festiwalu w Opolu. Natalia Heichel zaśpiewa piosenkę „Taki kraj”

Natalia Heichel zaśpiewa na festiwalu w Opolu. Fot. amfiteatru Piotr Bieniecki/Wikipedia

Natalia Heichel z Biskupca wystąpi wieczorem na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Drugiego dnia festiwalu Jan Pietrzak poprowadzi widzów i słuchaczy przez najnowszą historię Polski.

Podczas zaplanowanego na godzinę 22.35 widowiska zatytułowanego „Jan Pietrzak. Z PRL-u do Polski” legendzie kabaretu będą towarzyszyć młodzi artyści. Pietrzak jest twórcą i liderem dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach i Kabaretu pod Egidą, który obchodzi w tym roku 50-lecie swojej działalności. Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza.

O programie koncertu mówi, że jest to miszmasz utkany z jego starszych utworów mających pewien ładunek wartości, które wywarły wpływ na wrażliwość społeczną i myślenie o Polsce oraz nowszych, niedawno powstałych ekspresyjnych pieśni młodych gwiazd. Pietrzak przekonuje, że nie mógł się skupić wyłącznie na historii. Dlatego zdecydował się połączyć dzieła młodych twórców oraz swoje utwory, do których – jak mówi – musiał sięgnąć, ponieważ świadczą o jego własnej historii i dziejach jego kabaretu.

Natalia Heichel, ucząca się w V klasie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, zaśpiewa piosenkę „Taki kraj”. Nastolatka jest laureatką tegorocznego, jubileuszowego Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach. Wraz z Janem Pietrzakiem wystąpią także: Paulina Grochowska, Zespół Zayazd, Bartek Kurowski, Projekt Patrioci, Adam Kaczmarek, Grupa Świt, Nula Stankiewicz, Kasia Nova, Stanisław Klawe, Marlena Drozdowska oraz Ryszard Makowski.

Opolski festiwal zainaugurowała w piątek (15 września) Maryla Rodowicz koncertem jubileuszowym „Wariatka tańczy – 50 lat na scenie”. Artystce towarzyszyli znani wokaliści i zespoły, którzy w duetach z nią, lub przedstawiając autorskie wersje, wykonali jej przeboje.
54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to 6 koncertów, w których wystąpi ponad 100 artystów, 150 wykonanych piosenek i 700 minut transmisji na żywo.

—————————————————————–

Zdjęcie amfiteatru w Opolu – Piotr Bieniecki

Autor: IAR/BSChromy
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, festiwal, nastolatka, Opole, Natalia Heichel
Nastolatka z Biskupca wystąpi na festiwalu w Opolu

Uczennica Szkoły Podstawowej numer 3 im. Orła Białego w Biskupcu wystąpi na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ucząca się w V klasie Natalia Heichel weźmie udział...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV