Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Większa pojemność, nowa hala rozgrzewkowa i zadaszone lodowisko. Są pieniądze na remont Uranii!

Hala Urania w Olsztynie. Fot. P. Getka

Na to czekali od lat nie tylko olsztyńscy sportowcy, ale również kibice. Są pieniądze na remont hali Urania! Środki udało się uzyskać po renegocjacjach Regionalnego Programu Operacyjnego z Komisją Europejską. Mowa o około 130 mln złotych.

Nowa Urania ma być halą, która odpowie na oczekiwania mieszkańców Warmii i Mazur. Urania zyska dwukrotnie większą powierzchnię, zmieści się tam ok. czterech tysięcy kibiców. Powstanie pełnowymiarowa hala rozgrzewkowa. W obiekcie ma być również sala do podnoszenia ciężarów, judo oraz ścianka wspinaczkowa. Pobliskie lodowisko zostanie zadaszone. Powstaną także sale konferencyjne

– wyjaśniał, podczas debaty Radia Olsztyn na temat stanu infrastruktury sportowej, dyrektor olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Litwiński.

00:00 / 00:00

Olsztyn musi znaleźć około 30 mln złotych na wkład własny. Władze miasta zapewniały, że znajdę te pieniądze w budżecie. Według wcześniejszych zapowiedzi, umowa na dofinansowanie ma zostać podpisana do końca czerwca.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, hala, dofinansowanie, urania, komisja europejska
Nowa nawierzchnia, kanalizacja i krawężniki. W Gołdapi trwa remont ulicy Osiedle I

Trwa przebudowa ulicy Osiedle I w Gołdapi. Inwestycja jest w połowie finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty drogowe są prowadzone na odcinku pomiędzy drogą wojewódzką a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV