Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Wielka pętla” największą inwestycją powiatu olsztyńskiego. Droga ma być gotowa do końca 2022 roku

Droga S16 na wysokości Wójtowa. Fot. D. Grzymska

Radni Barczewa zdecydowali o przystąpieniu do tzw. wielkiej pętli, czyli przebudowy dróg powiatowych łączących drogę krajową nr 51 w Spręcowie z krajową 16-tką w Barczewie.

Samorządowcy przeznaczyli na ten cel 3 mln 800 tys. zł., co przesądziło o realizacji największej inwestycji drogowej powiatu olsztyńskiego. 27-kilometrowa trasa ma przebiegać od drogi krajowej nr 51 w Spręcowie przez Sętal, Nowe Włóki, sołectwa Tuławki, Gady i Barczewko, do drogi krajowej w Barczewie.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. Przetarg zostanie ogłoszony do końca marca, a roboty ruszą prawdopodobnie w drugiej połowie roku. Modernizacja „wielkiej pętli” ma się zakończyć do 2022 roku. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 47 mln zł. Powiat olsztyński pozyskał 25 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. 22 mln zł pochodzą z budżetów powiatu oraz gmin Dywity i Barczewo. Lokalny przedsiębiorca zdecydował się dołożyć do inwestycji 1 mln zł.

Autorka: K. Kantor

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Barczewo, Dywity, droga, inwestycja, S7, spęcowo
Cztery osoby ranne po dachowaniu samochodu na S7

Na węźle Miłomłyn Południe doszło do wypadku samochodu osobowego. Cztery osoby zostały ranne. Do zdarzenia doszło na odcinku S7 pomiędzy Ostródą, a Elblągiem na węźle Miłomłyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV