Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielka zbiórka śmieci w Elblągu. W mieście trwają Dni Recyklingu

Recykling zmniejsza zanieczyszczenie atmosfery, wody i gleby

W Elblągu trwają Dni Recyklingu. W zeszłym roku ponad 150 ton odpadów do dalszego przetworzenia zebrali uczniowie szkół z miasta i powiatu podczas 22. edycji całorocznego konkursu na selektywną zbiórkę odpadów. Do tego trzeba doliczyć kolejnych 15 ton, które na doroczny festyn przynieśli elblążanie w akcji zamiany śmieci na rośliny ogrodowe.

O tym, jakie będą wyniki 12. już Elbląskich Dni Recyklingu, okaże się za kilka dni, po podsumowaniu trwających jeszcze akcji komunalnego Zakładu Utylizacji Odpadów.

W sobotę odbył się jest festyn w Elblągu, za tydzień taki sam będzie miał miejsce w Pasłęku.

W dziedzinie selekcji domowych śmieci elblążanie mają jeszcze wiele lekcji do odrobienia. Według deklaracji, ponad 90 procent gospodarstw domowych segreguje odpady. Nie potwierdzają tego dane ZUO, bo według spółki tylko 30 procent mieszkańców oddziela odpady.

Nie chodzi tylko o pieniądze, ale o to, by to co można przetworzyć nie zalegało na składowisku – wyjaśnia dyrektor Andrzej Lemanowicz.

Miasto od dawna stawia na edukację najmłodszych elblążan i szuka sposobu na zmobilizowanie dorosłych.

Elbląg i jego Zakład Utylizacji Odpadów są laureatami najważniejszych krajowych nagród przyznawanych za edukację i cykliczne akcje selektywnej zbiórki odpadów. W przypadku szkół i przedszkoli konkurs dla najaktywniejszych placówek jest organizowany bez przerw od 1997 roku. W tym roku bierze w nim udział około 60 placówek edukacyjnych z Elbląga i regionu.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Żłobek i przedszkole przeniosą się dawnego gimnazjum. To jedna z dłużej oczekiwanych inwestycji oświatowych w Elblągu

Elbląg kolejny raz chce skorzystać ze wsparcia rządowego programu Maluch Plus. Samorząd liczy na dotację na modernizację nieczynnego już budynku gimnazjum na Zatorzu. Obiekt przy ulicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV