Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

(Wielki) powrót Khalidova?

Fot. Piotr Pędziszewski

Nieco ponad rok temu – 1 grudnia 2018 roku po przegranej rewanżowej walce z Tomaszem Narkunem Mamed Khalidov ogłosił zakończenie kariery.

W czerwcu świat MMA obiegła informacja o zatrzymaniu Czeczena z polskim paszportem i postawieniu mu 11 zarzutów. Ostatecznie zawodnik olsztyńskiego Arrachionu do aresztu nie trafił i na początku lipca wydał emocjonalne oświadczenie, w którym zaznaczył, że jest niewinny i wraca do oktagonu.

Co można powiedzieć o rywalu 39-letniego Mameda Khalidova? Scott Askham jest 8 lat młodszy i posiada pas Międzynarodowego Mistrza KSW w wadze średniej. W turnieju, którego stawką był wspomniany tytuł pokonał Marcina Wójcika oraz Michała Materlę.

Jednak walka Khalidov – Askham nie będzie pojedynkiem o pas. Bilans Anglika to 22 pojedynki, z czego 18 wygrał, a 4 przegrał. Jego mocnym punktem są nogi. Bardzo często nokautował rywali po mocnych kopnięciach.

Forma Mameda Khalidova jest z kolei jedną wielką niewiadomą, jednak przez lata swojej fantastycznej kariery przyzwyczaił nas do szybkości, gibkości, elastyczności i nieprzewidywalności i takiego Mameda z pewnością dziś obejrzymy.

Szykuje się zatem bardzo ciekawa walka w Arenie Gliwice podczas 52 gali KSW. Poczatek o godz. 19.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sporty walki, MMA
Kilkuset zawodników taekwondo walczy o punkty w olsztyńskiej Uranii

Olsztyńską halą Urania rządzi Taekwondo Olimpijskie. O punkty podczas międzynarodowego turnieju i Pucharu Polski walczy ponad 600 zawodników z 59 klubów z Polski i zza granicy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV