DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Wielkie emocje w półfinałach wojewódzkiego Pucharu Polski. Concordia Elbląg i Znicz Biała Piska w finale

Czwartoligowa Concordia Elbląg zmierzy się z trzecioligowym Zniczem Biała Piska w finale piłkarskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Elblążanie zwyciężyli u siebie po rzutach karnych z Mazurem Ełk. W regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 1:1. W dogrywce oba zespoły zdobyły po jednej bramce, a w serii jedenastek „Słoniki” zwyciężyły 3:1. Trzeba dodać, że goście przez całą drugą połowę i dogrywkę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bartosza Gołaszewskiego.

Karne zdecydowały również o losach meczu w Kętrzynie. Miejscowa Granica przegrywała ze Zniczem 0:1 po golu w 16 minucie Marcina Denerta. Wyrównał – w 72 minucie z rzutu karnego Kacper Rałowiec. Dogrywka nie przyniosła zmian na tablicy wyników, a jedenastki lepiej wykonywali goście. Strzelających wspomógł białoruski bramkarz Znicza Pawieł Rudniow, który obronił decydujący strzał i Znicz zwyciężył 3:2.

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się 5 czerwca.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Concordia Elbląg, Granica Kętrzyn, Znicz Biała Piska, Mazur Ełk
Przemysław Małecki przyjedzie do Kętrzyna. Szkoleniowiec reprezentacji Polski poprowadzi zajęcia dla młodych piłkarzy

Wyjątkowa szansa na trening pod okiem szkoleniowca reprezentacji Polski. Do Kętrzyna, na zaproszenie klubu Granica, przyjedzie Przemysław Małecki. W piątek poprowadzi zajęcia dla zawodników z roczników...