Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielkie sportowe święto w Starych Jabłonkach. Na przełomie czerwca i lipca startują mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej

Fot. M. Świniarski

Dwa tygodnie sportowych emocji i około tysiąca sportowców – tak w skrócie prezentują się juniorskie i seniorskie mistrzostwa Europy w Starych Jabłonkach w plażowej piłce ręcznej.

Turnieje, które zostaną rozegrane na przełomie czerwca i lipca to olbrzymie wyzwanie – podkreślają organizatorzy, którzy przyjechali do Olsztyna, aby poinformować o swoich planach.

To będzie sportowe święto, jakiego świat plażowej piłki ręcznej jeszcze nie widział

– powiedział Tomasz Dowgiałło, promotor turnieju.

Z kolei Marek Góralczyk, dyrektor turnieju uzupełniał:

To logistycznie duże wyzywanie. Jest to jedna z tych imprez, które zadecydują o tym, czy plażowa piłka ręczna stanie się dyscypliną olimpijską.

Trener reprezentacji Jarosław Knopik zaznaczał, że nasza kadra zrobi wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej i dodaje: – Mam nadzieję, że powalczymy o wyjście z grupy.

Turniej juniorski potrwa od 27 do 30 czerwca, a seniorzy i seniorki powalczą od 2 do 7 lipca. Więcej na ten temat w poniedziałkowej Kronice Sportowej o 19:45.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tomasz Dowgiałło, seniorzy, juniorzy, Jarosław Knopik, Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej
Warmia Energa Olsztyn niespodziewanie pokonała lidera 1. ligi!

Niespodzianka w Wągrowcu! Jej sprawcami są szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn, którzy pokonali na wyjeździe lidera 1. ligi - miejscową Nielbę 25:24. Szykuje się zatem bardzo wesoły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV