Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielokrotnie gwałcili 17-latkę. Dziś oprawcy staną po raz kolejny przed sądem

Fot. Archiwum RO

W Olsztynie odbędzie się – pierwsza w tym roku – rozprawa w procesie dwóch mężczyzn oskarżonych o pozbawienie wolności i wielokrotne zgwałcenie 17-latki. Obu grozi do 15 lat więzienia, ale nie mniej niż 5 lat. Obrońcy poszkodowanej wnoszą też o wysokie odszkodowanie.

W sierpniu 2016 roku 17-latka poznała dwóch mężczyzn w Olsztynie. Z własnej woli wsiadła do samochodu z jednym z nich i pojechała do domu w podolsztyńskim Trękusku. Tam została wielokrotnie zgwałcona, była też bita  i zmuszana do przyjmowania amfetaminy.

Następnego dnia sprawcy kupili jej kosmetyki, by zatuszowała obrażenia. Zagrozili, że jeśli komuś powie o gwałcie to się zemszczą, po czym odwieźli dziewczynę do domu.

Wkrótce Krzysztof P. i Mirosław C. zostali zatrzymani, przy obu znaleziono narkotyki, a u jednego – broń. Obaj byli wcześniej karani. Żaden nie przyznaje się do winy.

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Początek rozprawy w olsztyńskim Sądzie Okręgowym o 9:15.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, gwałt, rozprawa
Oszust mechanik spod Olsztyna chce niskiej kary i nie przyznaje się do winy

Mechanik samochodowy spod Olsztyna oskarżony o oszustwa na ponad 700 tysięcy złotych chce niskiej kary i nie przyznaje się do winy. W  sądzie odbyła się rozprawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV