Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielu Rosjan święta spędzi na Warmii i Mazurach

Rosjanie z, graniczącego z Warmią i Mazurami, Obwodu Kaliningradzkiego tłumnie przyjeżdżają na święta Bożego Narodzenia do Polski.

Przejścia graniczne w Bezledach, Grzechotkach i Gronowie są tak oblężone, że zarówno straż graniczna, jak i celnicy zwiększyli liczbę funkcjonariuszy.

Wigilia w obrządku wschodnim przypada 6 stycznia, ale goście ze Wschodu już od kilku dni przyjeżdżają do Polski. Służby prasowe straży granicznej i izby celnej poinformowały, że z tego powodu od kilku dni pracują w zwiększonej obsadzie i stosują uproszczone procedury odpraw.

Rzecznik straży granicznej Justyna Szubstarska przyznała, że wycieczek jest tak dużo, że rosyjskie biura podróży posiłkują się przewoźnikami z Polski. Część Rosjan wybrała świętowanie w naszym kraju, a część – przyjeżdża do Polski po świąteczne zakupy. Sprawdzaliśmy co kupują Rosjanie, jak wygląda sytuacja na granicy i czy przygraniczne powiaty mogą jeszcze bardziej z takiego oblężenia skorzystać. (as/mswin/bsc)

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Obwód Kaliningradzki
Wyjątkowo duży ruch na polsko-rosyjskiej granicy

Po spokojnym Sylwestrze i Nowym Roku szczególnie tłoczno na przejściach drogowych w Grzechotkach i w sąsiednim Gronowie. Na obu przejściach funkcjonariusze odprawiają podróżnych na wszystkich pasach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV