Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy jak będą wyglądały koalicje w Elblągu, Olecku i Mrągowie

Fot. Fotolia

Radni z Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego zawarli umowę z Koalicją Obywatelską.

Tym samym mają w elbląskiej radzie miasta 15 głosów. Do tego doliczyć trzeba szesnasty głos radnego z SLD. Nieoficjalnie wiadomo, że przewodniczącym rady zostanie Antoni Czyżyk z Platformy Obywatelskiej.

Znamy także skład koalicji w powiecie oleckim
Zawiązali ją radni PSL, którzy mają najwięcej mandatów z KWW Prawica Ziemi Oleckiej. Do tej ostatniej należą przedstawiciele Dobra Wspólnego oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Według ustaleń, nowym starostą zostanie przedstawiciel PSL, czyli najprawdopodobniej obecny starosta Marian Świerszcz, który potwierdza zawiązanie się koalicji. Jak mówi, starosta ma być z PSL, z kolei przewodniczący rady powiatu z KWW Prawica Ziemi Oleckiej. Do zarządu, który w sumie będzie liczył pięć osób, dołączą: dwóch radnych z PSL i jeden z KWW Prawica Ziemi Oleckiej.

 Koalicja w radzie powiatu w Mrągowie
W czwartek, 22 listopada rozstrzygną się także losy koalicji w radzie powiatu w Mrągowie. Nieoficjalnie wiemy, że trwają tam rozmowy PSL z Prawem i Sprawiedliwością.

 

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, sesja, Mrągowo, OLecko
Wygrali wybory, ale mandatów nie przyjmą. W Elblągu aż siedem osób nie złoży ślubowania na radnego

W czwartek po raz pierwszy zbierze się elbląska Rada Miasta. Wiadomo jednak, że nie wszyscy zwycięzcy z najlepszymi wynikami przyjmą mandaty radnych. Dotyczy to między innymi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV