Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, kto pokieruje Elbląskim Parkiem Technologicznym

Fot. archiwum

Urszula Małek została nowym dyrektorem Elbląskiego Parku Technologicznego. Zastąpi na tym stanowisku Marcina Bukowskiego, z którym prezydent Witold Wróblewski nie przedłużył umowy.

Zdaniem włodarza miasta, EPT musi być innowacyjne. Jego działalność nie może ograniczać się jedynie do roli inkubatora i dzierżawy pomieszczeń.

00:00 / 00:00

Jednak sposób wyłonienia nowego dyrektora Parku dziwi radnych opozycji. Zdaniem radnego Pawła Kowszyńskiego z Prawa i Sprawiedliwości prezydent chciał zmiany na osoby na tym stanowisku.

00:00 / 00:00

Urszula Małek nie jest osobą obcą dla prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. W 2014 roku startowała z jego komitetu wyborczego. Urszula Małek jest z wykształcenia chemikiem. Specjalizuje się w ochronie środowiska. Od 2002 roku prowadzi własną działalność gospodarczą. Jako specjalista ds. ochrony środowiska współpracuje z firmami produkcyjnymi i serwisowymi przemysłu ciężkiego. Za swoja działalność w 2016 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Elbląga.

Oficjalnie stanowisko obejmie na początku sierpnia. Do tego czego obowiązki dyrektora parku będzie pełniła Agnieszka Owsianko, główny specjalista w EPT.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, Paweł Kowszyński, Witold Wróblewski, Elbląski Park Technologiczny
P.Kowszyński: Zmiana dyrektora Parku Technologicznego jest niespodzianką. A.Czyżyk: Każdy pracodawca ma prawo zakończyć umowę

O zmianie na stanowisku dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego rozmawiali w Porannych pytaniach Antoni Czyżyk - przewodniczący elbląskiej rady miejskiej, członek Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna i radny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV