Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiesław Nideraus: śmieję się, gdy mnie coś zaskoczy

Wieław Nideraus, fot. Adam Socha

Do końca nie potrafi przybliżyć swojego pochodzenia, często zmieniał szkoły… 8 marca minie 40 lat od kiedy pierwszy raz pojawił się na scenie. Przez ten czas dał się poznać jako doskonały artysta estradowy i satyryk. Barbara Fedoniuk rozmawia z Wiesławem Niedrausem.

Wiesław Nideraus urodził się w Olecku. W czasie nauki w Technikum Elektrycznym w Olsztynie rozpoczął swoją przygodę z muzyką – grał na saksofonie w zespole Apogeum, dzięki czemu przekonał się, że w życiu musi zająć się… śpiewaniem.

Studiował polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, gdzie występował w kabarecie Trzynastka. Z grupą zdobył dwukrotnie trzecie miejsce podczas Dni Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim.

Zrobiła się niebezpieczna sztampa. Nie ma Ciebie w telewizji – nie funkcjonujesz i jesteś nieważny. Przeszliśmy w reformacji społecznej do deformacji intelektualnej.


ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Fedoniuk, I kto to mówi
Tadeusz Burniewicz: w moim zawodzie nie widzę mistrzów

Talent do malowania odkrył w nim - w szkole podstawowej - nauczyciel prac ręcznych. W domu nie miał farb, więc musiał używać pasty do zębów. Dziś...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV