Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więźniowie pomagają malować największy mural w regionie

Malarz Andrzej Cisowski na tle muralu aresztu śledczego w Szczytnie. Fot. R. Lisiński

W Szczytnie powstaje największy mural na Warmii i Mazurach. Z inicjatywy artysty plastyka Andrzej Cisowskiego ściana aresztu śledczego pokrywana jest kolorową farbą.

Barwne geometryczne kształty i wesołe komiksowe postaci mają uczynić, że 70-metrowy mur widoczny ze ścieżki spacerowej nad jeziorem, będzie radośniejszy i przestanie kojarzyć się z miejscem odosobnienia. Andrzej Cisowski przyznaje, że ten artystyczny projekt wymaga bardzo dużo pracy. Rysunki były wykonywane nie tylko z ziemi, ale także z rusztowania, na które trzeba było wielokrotnie wchodzić, podobnie jak i na drabinę.

00:00 / 00:00

Od tygodnia ścianę aresztu malują także osadzeni. Codziennie osiem osób może przez kilka godzin pracować z artystą, co dla niego jest dużym wsparciem i ciekawym doświadczeniem. Aresztanci zaś cieszą się, że mogą robić coś niecodziennego.

00:00 / 00:00

Malunek w Szczytnie jest częścią przygotowywanego szlaku murali. Do tej pory mury budynków zostały artystycznie ozdobione także w Targowie i Dźwierzutach. Podobne realizacje są przygotowywane w innych miastach powiatu szczycieńskiego.

Malarz Andrzej Cisowski na tle muralu aresztu śledczego w Szczytnie. Fot. R. Lisiński

Malarz Andrzej Cisowski na tle muralu aresztu śledczego w Szczytnie. Fot. R. Lisiński

(rles/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno, mural, Areszt Śledczy
Konrad Bukowiecki w Złotej Księdze Szczytna

Pochodzący ze Szczytna lekkoatleta Konrad Bukowiecki został wpisany do honorowej Złotej Księgi Miasta. Rekordzista i Mistrz Świata Juniorów w pchnięciu kulą, uczestnik finałowej rywalizacji podczas Igrzysk...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV