Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więźniowie z Elbląga i Braniewa łatwiej znajdą pracę. Specjalne szkolenia zawodowe przeszło 150 osadzonych

Fot. sw.gov.pl

Blisko stu pięćdziesięciu osadzonych w Areszcie Śledczym w Elblągu i oddziale w Braniewie przeszło w ubiegłym roku szkolenia zawodowe.

Uczestniczyli oni w jedenastu projektach, których celem było przygotowanie do podjęcia pracy zarówno w czasie odbywania kary, jak i po wyjściu na wolność. Szkolenia zostały dofinansowane z programów unijnych.

Praca i nauka są jednymi z kluczowych działań resocjalizacyjnych, którymi objęci są więźniowie. Staramy się uzupełniać braki edukacyjne, tak by mogli oni napisać CV, przejść rozmowę kwalifikacyjną i znaleźć pracę – tłumaczy psycholog kapitan Anna Downar, rzecznik aresztu.

00:00 / 00:00

Część więźniów bierze też udział w terapii uzależnień czy radzenia sobie z agresją i przemocą. W ubiegłym roku, także w efekcie szkoleń i kursów zawodowych, ponad 80% skazanych przebywających w Elblągu i Braniewie zostało objętych zatrudnieniem przez areszt i współpracujących z nim kontrahentów.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, więzienie, więźniowie, osadzeni, szkolenie zawodowe
Kościół i cerkiew na rozkładzie włamywacza z Górowa Iławeckiego. Straty wyniosły ponad 5 tysięcy złotych

Policjanci z Bartoszyc zatrzymali włamywacza, który okradał i dewastował świątynie. Jego celem były kościół i cerkiew w Górowie Iławeckim - mówi oficer prasowy bartoszyckiej policji młodszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV