Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wieżowiec z historią

Kilkudziesięciu wzruszonych mieszkańców uczestniczyło w odsłonięciu pamiątkowej tablicy na pierwszym bloku przy ul. Orłowicza 10 w Olsztynie.

Pierwsze przydziały uprawniające do zamieszkania w wieżowcu wydawano od 10 września 1979 roku, jeszcze przed oddaniem budynku do użytku. Podczas uroczystości mieszkańcy wspominali, że 35 lat temu, gdy wprowadzili się do mieszkań, pod oknami pasły się krowy.

Dziś Nagórki to część największego osiedla Jaroty. Tablicę, upamiętniającą 35 rocznicę zasiedlenia bloku przy ul. Orłowicza 10 odsłonili pierwsi mieszkańcy Maria i Leon Suboczowie, oraz prezes Spółdzielni Jaroty Roman Przedwojski i Krzysztof Iwulski, przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Jaroty. Jeszcze tego samego roku – 1979 – na Nagórkach oddano kolejnych 8 budynków. Łącznie 549 mieszkań.(dg/so)

Fot.: Dorota Grzymska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Koniec wyborów, początek protestów

25 osób protestowało w Olsztynie w związku z wyborami samorządowymi. Jak mówili - pikietują Urząd Marszałkowski - w proteście przeciw manipulacjom wyborczym. Pikieta była zapowiedzią manifestacji,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV