Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wigilia i sylwester – część urzędów będzie pracować krócej

olsztyński ratusz. Fot. Łukasz Węglewski

Większość głównych urzędów w woj. warmińsko-mazurskim nie zmienia godzin pracy w tak zwanym okresie okołoświątecznym.

Krócej niż w typowe dni robocze będą obsługiwani w Wigilię i sylwestra klienci olsztyńskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

W Wigilię i sylwestra – jak w każdy wtorek – oddziały paszportów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz jego delegatur w Ełku i Elblągu będą otwarte w godz. 7.40-15.00, a terenowe punkty paszportowe w Bartoszycach i Giżycku od godz. 10 do 13.

Jak zastrzegają urzędnicy, w sylwestra opłaty paszportowe w gotówce będą przyjmowane w kasie tylko do godziny 12. Potem będzie to możliwe jedynie za pomocą kart płatniczych.

Nie zmieniają się godziny pracy Urzędu Miasta w Olsztynie i podległych mu jednostek. Biuro Obsługi Klienta olsztyńskiego magistratu oraz referat dowodów osobistych i ewidencji ludności będzie czynny w godz. 7.30-15.30. W Wydziale Komunikacji w Wigilię i sylwestra sprawy związane z rejestracja pojazdów i wydawaniem praw jazdy można będzie załatwiać w godz. 7.30-15.15.

Nie zmieniają się też godziny pracy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, który w Wigilię i sylwestra ma być czynny od 7.30 do 15.30.

Skrócenie godzin pracy zapowiedział natomiast Urząd Skarbowy w Olsztynie. W Wigilię i sylwestra klienci będą obsługiwani w godz. 7.15-15.15, a nie jak zwykle we wtorki do godz. 18.

W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok skracają się też godziny obsługi placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W Wigilię i sylwestra klienci będą obsługiwani do godziny 12, potem będą mogli składać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe jedynie za pomocą urzędomatu. Tylko w placówkach, w których nie ma dostępu do takiego urządzenia, urzędnicy będą obsługiwać klientów do godz. 15. (gol/as)

Więcej w święta
Jarmark Świąteczny w Dywitach

W Dywitach zakończył się Jarmark Świąteczny. Przez dwa dni można było kupić lokalne wyroby: żywność i rękodzieło. "Mój Rynek" w podolsztyńskich Dywitach otwarto w listopadzie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV