Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wilczy spacer w oku kamery – FILM. Leśnicy szacują, że w lasach Warmii i Mazur żyje 140 drapieżników


Kamery monitoringu w lesie koło Szczytna utrwaliły niezwykły widok – dwa wilki przechadzające się po leśnej drodze. To kolejny dowód na to, że w lasach Warmii i Mazur nie brakuje tych drapieżników.

Drapieżniki spacerowały jedną z dróg na terenie Nadleśnictwa Szczytno. – To najlepszy dowód na to, że w naszych lasach występuje bogactwo zwierzyny płowej, która stanowi pokarm dla wilków – podkreśla Adam Pietrzak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Od 2000 roku leśnicy prowadzą inwentaryzację wilków i rysi. Poszukiwanie ich śladów prowadzi się zimą, kiedy jeszcze leży śnieg. – Nie jest to łatwe – przyznaje Paweł Bednarczyk z Nadleśnictwa Olsztyn.

00:00 / 00:00

Obecność wilków w lasach regionu świadczy też o tym, że nie brakuje im pożywienia. W ciągu doby ten drapieżnik zjada około 5 kilogramów pokarmu. Od 17 lat wszystkie nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie prowadzą stały monitoring liczebności wilka i rysia. Jeszcze 10 lat temu w lasach olsztyńskiej dyrekcji żyło 50 wilków. Dziś liczebność tego gatunku szacowana jest na 140 osobników.

W lasach podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie żyje 140 wilków

(skra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, wilk, zwierzę
12-letni Reks uciekł nowym właścicielom. W poszukiwaniach pomagają jasnowidz i mieszkańcy Warszawy

Kilka dni temu Reks, który przez ostatni miesiąc przebywał w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach, przeniósł się do nowego domu w Warszawie. Podczas spaceru z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV