Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wilczy Szaniec w Gierłoży nadal w rękach dzierżawcy

Wilczy Szaniec w Gierłoży. Fot. S. Ostrowski

Wstrzymano zaplanowaną na dziś (5 lipca) sprawę wydania Skarbowi Państwa przez dzierżawcę „Wilczego Szańca” w Gierłoży.

Dzierżawiąca dawną siedzibę Hitlera spółka chce wyłączenia z postępowania komornika prowadzącego egzekucję, bo jak mówi pełnomocnik spółki „Wilcze Gniazdo” mecenas Wojciech Wrzecionkowski – są wątpliwości co do jego bezstronności.

Wniosek o wyłączenie komornika wpłynął 21 czerwca do Sądu Rejonowego w Kętrzynie, ale są w nim braki formalne, które trzeba uzupełnić – poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Agnieszka Żegarska.

Spółka zalega Nadleśnictwu Srokowo z zapłatą ponad 2 milionów złotych między innymi za dzierżawę terenu i niewywiązywanie się z umowy wiążącej obie strony. W związku z zaległościami wobec Skarbu Państwa nadleśnictwo zwróciło się do dzierżawcy o wydanie wojennej kwatery Hitlera w Gierłoży. Sąd zdecydował o wydaniu nieruchomości i sprawa została przekazana komornikowi. Ten wyznaczał kilka terminów egzekucji komorniczej, ale żadna z nich do tej pory nie doszła do skutku.

 

(kan/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gierłoż, Wilczy Szaniec, kwatera Hitlera, dzierżawa
Wilczy Szaniec filią muzeum w Gdańsku?

Wilczy Szaniec, czyli była kwatera Hitlera w Gierłoży powinien być filią powstającego w Gdańsku muzeum II wojny światowej. Zdaniem przewodniczącego sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Piotra Żuchowskiego oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV