Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wilk potrącony przez auto, trafił do ośrodka w Napromku

Ranny wilk trafił do leśnego szpitala prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek. Fot. Tomasz Kowalewski

Okazuje się, że w specjalistycznej wolierze przeznaczonej do ratowania wilków nie ma już wolnych miejsc. Najnowszego pacjenta leśnego szpitala, prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek, znaleziono w województwie kujawsko-pomorskim.

Ranne, najprawdopodobniej potrącone przez przez samochód, zwierzę zauważył miejscowy weterynarz. Około 3-letni basior został uśpiony przy użyciu strzykawki teleskopowej. Do ośrodka w Napromku poturbowanego drapieżnika przewiózł Marcin Kostrzyński. W pomoc zaangażowało się także stowarzyszenie dla natury „Wilk”.

Wilk, który trafił do nas jest mocno poobijany, kuleje na jedną nogę. W podobnym stanie był wilk Mikołaj, który trafił do nas na początku lutego. Doszedł jednak do zdrowia i niedługo zostanie wypuszczony wraz z waderą, która przebywa w ośrodku od grudnia

– mówi Lech Serwotka, prowadzący ośrodek leśniczy z Napromka.

W specjalistycznej wolierze do rehabilitacji wilków przebywa już komplet pacjentów. Została ona zbudowana z myślą o jednoczesnym pobycie maksymalnie trzech wilków.

Ranny wilk trafił do leśnego szpitala prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek. Fot. Tomasz Kowalewski

Redakcja: BSChromy za Adam Pietrzak/RDLP w Olsztynie

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, las, wilk, zwierzę, potrącenie
Pijany kierowca, który potrącił nastolatka trafił do aresztu

Do wypadku doszło na trasie Wyszembork-Szestno w powiecie mrągowskim. Ranny 15-latek został przewieziony do szpitala. Według zgłaszającego wypadek, samochód miał uszkodzoną szybę. Policjanci zauważyli podejrzane auto...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV