Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wioletta Śląska-Zyśk: wybieramy lepszą ścieżkę restrukturyzacji Przewozów Regionalnych

Wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk i Jan Śmietanko zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego. Fot. B.Świerkowska-Chromy

O budowie lotniska regionalnego w Szymanach i planach restrukturyzacji Przewozów Regionalnych mówili w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk i Jan Śmietanko, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim.

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego, jako współudziałowiec Spółki Przewozy Regionalne, opowiada się za jej restrukturyzacją.

Kilka dni temu marszałkowie 12 województw poparli plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych, co oznacza, że udało się uzyskać wymaganą większość do wprowadzenia działań naprawczych w spółce. Jak powiedział prezes spółki Tomasz Pasikowski, trwają rozmowy ws. wsparcia planu przez przedstawicieli województw warmińsko-mazurskiego, zachodnio-pomorskiego i dolnośląskiego.

W Porannych Pytaniach wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk podkreślała, że ponieważ już w ubiegłym roku samorząd Warmii i Mazur, zamieścił w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, informację o planowanym przetargu na przewozy, dlatego nie musi podpisywać porozumienia na zlecanie usług dla Przewozów Regionalnych. – Dzięki przetargowi będziemy wiedzieli jakie koszty samorząd województwa przez 5 lat przeznaczy na przewozy regionalne – dodała wicemarszałek Śląska-Zyśk.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Wiolettą Śląską-Zyśk i Janem Śmietanko

00:00 / 00:00

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Przewozy Regionalne
Reforma Przewozów Regionalnych jest nieunikniona

Marszałkowie województw opowiadają się za zmianami w  Przewozach Regionalnych,  firmie będącej największym przewoźnikiem kolejowym w kraju. Za zmianami opowiedziało się 13 z 16 marszałków województw. Marszałek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV